O autorze
Jestem kulturoznawcą, pisarką, publicystką i tłumaczką (m.in. kilku powieści Majgull Axelsson). Współpracuję m.in. z "Gazetą Wyborczą" i "Dziennikiem Opinii" Krytyki Politycznej. Prowadzę zajęcia na temat współczesnej Polski na Uniwersytecie Sztokholmskim. Przez sześć lat byłam dyplomatą i szefową Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Moja najnowsza powieść "Rówieśniczki" ukaże się już za parę miesięcy w wydawnictwie W.A.B. Od lat ćwiczę jogę i zajmuje ona w moim życiu coraz istotniejsze miejsce. Zapraszam na moją stronę internetową: www.katarzynatubylewicz.pl
Tekst linka

Yin joga - najspokojniejszy trening świata

Okładka szwedzkiej książki Magdaleny Mecweld na temat yin jogi
Okładka szwedzkiej książki Magdaleny Mecweld na temat yin jogi
Bardzo wielu ludzi myśli, że joga to po prostu zestaw ćwiczeń fizycznych (ci, którzy nie próbowali, zakładają najczęściej, że nudny i nie dla nich). W rzeczywistości joga to także liczący 5000 lat system filozoficzny, sposób postrzegania świata oraz trening nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Ponadto istnieją niezliczone rodzaje jogi. Jednym z nich jest yin joga, którą w Szwecji popularyzuje Polka, dziennikarka i podróżniczka Magdalena Mecweld.

Jogę ćwiczę od lat. Wyleczyłam dzięki niej astmę, nabrałam dystansu do własnych emocji i nauczyłam się żelaznej dyscypliny. Najbardziej lubię dynamiczne, wymagające formy jogi takie jak Ashtanga, czy robiące furorę w Stanach Zjednoczonych Jivamukti joga i Bikram joga. Dziś napiszę jednak parę słów o yin jodze i o Magdzie Mecweld, mieszkającej w Szwecji Polce, która jest jedną z najbardziej cenionych i znanych nauczycielek tej właśnie formy hatha jogi.

Zaletą yin jogi jest to, że można ją ćwiczyć w dowolnym momencie dnia (choćby nawet w pracy) i że jest to joga, która znacząco poprawia samopoczucie, choć nie wymaga gigantycznego wysiłku. Wystarczy bardzo powoli i w skupieniu wykonywać kolejne asany, w których pozostaje się minimum pięć minut.
Jeśli macie ochotę spróbować yin jogi, polecam obejrzenie kilku instruktażowych filmów:

Mam też nadzieję, że do Polski zawita niedługo Magdalena Mecweld i poprowadzi swoje rewelacyjne zajęcia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...